1ARC ARROW Przedwzmacniacz Gramofonowy

Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC

Nowość na rynku – Audiofilski przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC o konstrukcji dzielonej – osobny zasilacz zewnętrzny, urządzenie przystosowane do obsługi wkładek typu MM i MC wysoko i niskonapięciowych.

Najnowsza wersja ‘Strzałki’ obsługuje wszystkie dostępne typy wkładek, w modelu SE poprawiono również sekcję zasilania i stabilizacje pracy układu uzyskując brzmienie zgodne z ciesząca się uznaniem filozofia firmy a zarazem wzbogacone o poprawę w segmencie dynamiki i rozdzielczości – charakterystycznej dla konstrukcji ze znacznie wyższego pułapu cenowego. Przedwzmacniacz zamknięty jest w obudowie wykonanej z płyt z szczotkowanego aluminium o grubości 0.5 cm. Długość 1,5 metra umożliwia dowolne ustawienie, umiejscowienie obu urządzeń w preferowanej przez użytkownika odległości.
Dodatkowo zastosowano wewnątrz materiał izolujący , który niweluje wpływ zakłóceń elektro-magnetycznych mogących wpływać na prace zasilacza i przedwzmacniacza, pochodzące zarówno z sieci jak i innych elementów toru audio. Przedwzmacniacz składka się z przedwzmacniacza właściwego oraz zasilacza zewnętrznego zamkniętego w oddzielnej obudowie również wykonanej z precyzyjnie dopasowanych płyt aluminiowych. Przewód zasilający łączący zasilacz i przedwzmacniacz został wykonany z wysokiej jakości przewodnika zakończonego wtykiem typu XLR.

Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW

Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
Przedwzmacniacz gramofonowy 1ARC ARROW MM/MC
KonfiguracjaBrzmienieHistoriaProjekt
Ustawienie i konfiguracja przedwzmacniacza jest wybitnie prosta. Na tylnym paneluprzedwzmacniacza znajduję się przełącznik wyboru typu wkładki gramofonowej: MM , MC Low ( wkładki Moving Coil o niskim poziomie sygnału wyjściowego ) oraz MC High ( wkładki Moving Coil o wysokim poziomie sygnału wyjściowego ). W toku pracy nad urządzeniem odkryliśmy że, występujące najczęściej sposoby dostosowywania poziomu wzmocnienia w przedwzmacniaczach gramofonowych, powodują konieczność rozbudowy układów przesyłu sygnału znacznie redukując jakość pracy tych urządzeń. W 1Arcu postawiliśmy na trzy ustawienia które optymalnie wysterują każdy typ wkładki stosowany przez użytkownika. Ustawienie MM ( impedancja 47 h Ohm ) Ustawienie MC High (impedancja 1000 ohm) ustawienie MC Low (impedancja 91 ohm) Poziom wzmocnienia sygnału wyjściowego regulowany jest pokrętłem ‘GAIN’ umieszczonym również na tylnym panelu urządzenia.
Konstruując Arrowa wyszliśmy od zasady ‘primum non nocere’ – po pierwsze nie szkodzić, a zatem transparentność i neutralność wzmocnienie sygnału analogowego jest pierwszą i najważniejszą zasadą przy budowie przedwzmacniacza. Ekspozycja naturalnego potencjału wkładki i gramofonu współpracującej z przedwzmacniaczem jest warunkiem koniecznym w budowie analogowo i angażująco brzmiącego przedwzmacniacza. 1 Arc nie narzuca swojej charakterystyki wkładce gramofonowej a raczej ją otwiera, daje przestrzeń i czystość umożliwiając prezentacje swoich unikalnych walorów. Jakość budowy 1Arca i jego starannie dobrane w toku testów elementy, powodują że brzmienie zyskuje znacznie w warstwie harmonicznej : malując dźwięk w sposób wierny, realistyczny i naturalny, prezentując jego teksturę a zarazem zachowując spójność przekazu.
Firma 1 ARC istnieje od 2011 roku. Prace nad przedwzmacniaczem w jego obecnej wersji SE trwały od ukończenia wersji ARROW w 2013 roku. Klasyczna wersja ‘Strzałki’ otrzymała znakomite recenzje w portalach StereoLife i Stereo i Kolorowo. Przedwzmacniacz znalazł szerokie grono sympatyków i nabywców co zachęciło zespół firmy do rozwijania i udoskonalania urządzenia. W 2015 roku do rodziny 1 ARC dołączyły kable zasilające oraz akcesoria gramofonowe.
Dzięki wybraniu optymalnej konstrukcji oraz współpracy z renomowanymi producentami podzespołów Audio udało się stworzyć urządzenie wyjątkowe. Jasność i prostota obsługi w połączeniu z bezkompromisowym podejściem do jakości wykorzystanych elementów zaowocowały przedwzmacniaczem o brzmieniu: zwartym, dynamiczny i zdyscyplinowanym a zarazem posiadającym piękny zakres barwy dźwięku i ewidentnie analogowy charakter brzmienia. W brzmieniu analogowym każdy detal ma znaczenie. Prace nad projektem 1 Arc Arrow SE trwały od 2013 roku, w tym czasie przetestowano szereg rozwiązań i osiągnięto wiele bezcennych doświadczeń. Ukształtowana została filozofia firmy, przedkładająca realizm, dynamikę i naturalność prezentacji muzyki ponad schematy stosowanych na rynku audio rozwiązań. 1 ARC Arrow powstał po prostu dla tych, którzy pragną w pełni wykorzystać foniczne zalety swoich zestawów analogowych

Parametry techniczne

Zasilanie: 220-240 V , 50 Hz
Wejścia: RCA
Wyjście: RCA
Wzmocnienie: Regulowane pokrętło – Gain
Impedancja wejściowa: 91 Ohm, 1000 Ohm, 47kOhm
Zasilacz zewnętrzny: 1 ARC POS SE
Pojemność wejściowa: 68 pF
Pasmo przenoszenia: 19–23 000 Hz
Rodzaj wkładki: MM/MC/MI
Obudowa: płyty aluminium
Wykończenie: panel przedni aluminium kolor: SREBRNY/CZARNY
Przewód zasilania: 1 ARC CORD 2 COPPER