1ARC ARROW 2 Przedwzmacniacz gramofonowy

1arc-arrow-2-01

Nowa, premierowa konstrukcja. Arrow 2 jest sygnaturą naszej marki, zwieńczeniem pracy nad przedwzmacniaczem o refrencyjnym brzmieniu i parametrach. Każdy detal techniczny ma znaczenie a soniczna perfekcja jest podstawą brzmienia urządzenia. Przedwzmacniacz ma konstrukcję trzymodułową z dedykowaną sekcją step-up MC.

A2 jest  rozwinięciem filozofii brzmienia firmy jednak sytuuje się na nowym , najwyższym poziomie, gdzie dźwięk budowany jest na technicznej dokładności , zachowaniu w sposób możliwie najwierniejszy sygnału źródłowego. Sygnał dalej  ‚analizowany’ i wzmacniany jest przez urządzenie w charakterystyczny dla marki – spójny i dynamiczny sposób. A2 ma za zadanie zbliżyć się do prawdy o nagraniu a zarazem pokazać je w skali marko i mikro w maksymalnie transparentny i angażujący  sposób.
Budowa dzielona : dla osiągnięcia optymalnych parametrów technicznych zawiera : 1) główny przedwzmacniacz 2) rozbudowany zasilacz z filtracją oraz 3) step-up MC . Wszystkie znajdujące się w niezależnych obudowach. Główny przedwzmacniacz jest układem jednostopniowym, dzięki braku interferencji uzyskano brzmienie doskonale zrównoważone tonalnie o wybitnie cichym tle.

Konfiguracja

Przedwzmacniacz ma budowę dzieloną. Dla osiągnięcia optymalnych parametrów technicznych zawiera: Główny przedwzmacniacz, Rozbudowany zasilacz z sekcją filtracji, Step-Up MC. Wszystkie znajdują się w niezależnych obudowach. Główny przedwzmacniacz jest układem jednostopniowym, dzięki braku interferencji uzyskano brzmienie doskonale zrównoważone tonalnie o wybitnie cichym tle.

Ustawienia Step-up
MC: 50, 100, 200, 300 Ohm, Main Pre: MM, MC: High 90, 1000, 47k Ohm

Ustawienie Gain
Regulacja płynna potencjometr na tylnym panelu, Sekcja Step Up + 24dB / noisless

Posiadacze wkładek MM i MC High Output mogą zamówić Arrow 2 bez sekcji step up, która z kolei można uzupełnić set gdy w zestawie analogowym zagości wkładka MC.

Brzmienie

Uzyskane przez A2 brzmienie daje rozległą przestrzeń wybrzmień, pełną perspektywę sceny i wierne ukazanie barwy dźwięków. Ważne w budowaniu koncepcji brzmienia A2 było zachowanie wszystkich aktorów spektaklu muzycznego w swojej odrębności w scenie opartej o całkowitą ciszę, z zachowaniem synergii i dynamiki. Tony zatem mają swoją masę i określoną barwę ale zarazem są poukładane w przestrzeni i w zamkniętych podzakresach. Zdefiniowane zostały granice niskich tonów dla wysokiej kultury przekazu i różnicowania odbioru tego zakresu.

Wiele czasu też poświęcono selektywności i analityczności wysokich tonów, eliminacja zniekształceń i ‚chropowatości’ tego zakresu umożliwia dokładny odbiór całości pasma bez popadania w przesadę czy ‚cyfrowość’ brzmienia. A2 zachowuje balans pomiędzy analitycznością a organicznością brzmienia sygnału analogowego. Dzięki temu urządzenie zachowuje zdolność ‚reprodukcji’ emocji, tekstury i naturalnej dynamiki nagrań zarejestrowanych na czarnych krążkach.

Historia

Firma 1 ARC istnieje od 2011 roku. Klasyczna wersja ‘Strzałki’ oraz model SE otrzymała znakomite recenzje w portalach StereoLife i Stereo i Kolorowo. Przedwzmacniacz znalazł szerokie grono sympatyków i nabywców co zachęciło zespół firmy do rozwijania i udoskonalania produktów marki. W 2015 roku do rodziny 1 ARC dołączyły kable zasilające oraz akcesoria gramofonowe.

Od 2014 roku trwały pracę na urządzeniem które by zdefiniowało wizje dźwięku 1ARC. Dążyliśmy aby uzyskać brzmienie kompletne, detaliczne a zarazem z doskonałą płynnością i organicznością analogowego źródła dźwięku. Nasze poszukiwania zostały zwieńczone w modelu Arrow 2. Zastosowanie topowych komponentów najlepszych producentów umożliwiło nam uzyskanie brzmienia opartego o ciszę i harmonię a zarazem pełnego detaliczności i dynamiki.

Mamy nadzieję że również Państwo odkryjecie swoją kolekcję na nowo dzięki przedwzmacniaczowi Arrow 2.

Projekt

Do budowy Arrow2 zastosowano wyłącznie komponenty najlepszych producentów audio, starannie selekcjonowane i testowane. Dzięki temu przedwzmacniacz jako jeden z niewielu może poszczycić sie zasłużonym mianem ‚made in EU’.

Obudowy wykonano z grubych płyt aluminiowych anodowanych na czarny ciemno grafitowy kolor. Zastosowanie step up umożliwia optymalna konfigurację dowolnej dostępnej na rynku wkładki MC z właściwym wzmocnieniem i pełnym wykorzystaniem walorów sonicznych.

Parametry techniczne

Zasilanie: 220-240 V , 50 Hz
Wejścia: RCA
Wyjście: RCA

Wzmocnienie dB: Regulowany potencjometr – pokrętło ‚gain’
Wzmocnienie step up: + 25 dB noiseless

Impedancja wejściowa: 90 Ohm, 1000 Ohm, 47kOhm
Impedancja Wejściowa step-up: MC: 50, 100, 200, 300 Ohm
Zasilacz zewnętrzny: 1 ARC POS 2.0
Pojemność wejściowa: 68 pF
Pasmo przenoszenia: 18–24 000 Hz
Rodzaj wkładki: MM/MC/MI
Obudowa: płyty aluminium
Wykończenie: panel przedni aluminium kolor: CZARNY
Przewód zasilania: 1 ARC CORD 2 COPPER

Step Up MC: opcjonalny

1ARC ARROW MK2 w obiektywie

Post has no taxonomies